Python – #29 – set() – .clear()
Metoda .clear()
Metoda usuwa wszystkie elementy z set’a.
Składnia:
Parametry:
Metoda nie posiada parametrów.
Wartość zwracana:
None
Metoda usuwa wszystkie elementy z set’a.
Metoda nie posiada parametrów.
None
Wprowadzenie. Kolejnym punktem, który warto poznać, jest umiejętność zastosowania techniki AJAX (Asynchronous JavaScript And XML). Dzięki technice AJAX jesteśmy w stanie uzyskiwać dane po załadowaniu się strony, aktualizować stronę bez przeładowywania jej oraz wysyłać, usuwać bądź też aktualizować dane na serwerze w tle działania strony. W tym wpisie przedstawiłem, w jaki sposób przy pomocy techniki…
Wprowadzenie. We wpisie dowiesz się jak użyć przycisku do przodu (dalej) z wykorzystaniem Selenium WebDriver w Pythonie. Zakres artykułu. Jak użyć przycisku do przodu? Testy Zasoby Źródła Do uzupełnienia W celu użycia przycisku do przodu przy użyciu modułu selenium w języku Python należy skorzystać z metody .forward() obiektu driver. Obiekt driver jest instancją klasy webdriver.Firefox()….
Metoda .conjugate() Metoda zwraca sprzężenie liczby zespolonej. W przypadku float’a, gdy mamy tylko część rzeczywistą liczby zespolonej zwracana jest ta sama wartość. Składnia: Parametry: Metoda nie posiada parametrów. Wartość zwracana: float Przykłady: Autor artykułu Dominik Bednarski
Wprowadzenie. W kolejnym cyklu wpisów poświęconym Django postaram się w prosty sposób przedstawić system autoryzacji użytkownika, który jest zaimplementowany w Django. W cyklu tym stworzymy prosty projekt aplikacji w którym będziemy mogli się rejestrować, logować, wylogowywać oraz dodamy mechanizm, który pozwala na odwiedzenie strony jedynie przez zalogowane osoby. Spis treści serii System Autoryzacji cz. 1…
Wprowadzenie. Lista „List” to kontener sekwencyjny. Kontener ten charakteryzuje się stałym czasem wstawiania lub usuwania elementu z obu kierunków. Kontener ten zaimplementowany jest jako lista dwukierunkowa. Każdy element listy zawiera wskaźnik na następny i poprzedni obiekt elementu listy, dzięki czemu kolejne elementy nie są powiązane ze sobą miejscem alokacji. Zakres artykułu. Właściwości kontenera Program w…
Wprowadzenie. W trzeciej części wpisu o formacie JSON przedstawiłem, jak prezentuje się konwersja typów, między Pythonem a JSONem. Wpis ten jest jedynie krótkim uzupełnieniem dla poprzednich wpisów. Pełna dokumentacja do pakietu json znajduje się pod tym linkiem. Zakres artykułu. Python —> JSON – Konwersja typów Python —> JSON – Konwersja typów Konwersja typów między Pythonem…